Telefon
WhatsApp
Mezra 08 Artvin’in Yumurtada Dışa Açılan Markası Olmak İstiyor
Asansör Reklam

Mezra 08 Artvin’in Yumurtada Dışa Açılan Markası Olmak İstiyor

Erdal Taş: Artvin Markası İle Artvin Dışında Aranılan Yumurta Markası Olmaya Çalışıyoruz

Artvin’de üretilen bir çok ürün artık dışarıda aranılır hale gelirken, kendi tesislerinde organik ve köy yumurtası üreten Mezra 08, kendi adıyla Artvin’in yumurtada dışa açılan yüzü olmak istiyor. Bir Artvin markası olarak günlük yumurta, organik yumurta ve güvenilir çiftliklerde üretilen beyaz yumurta markalarının bayilikleri ile Artvin’in yumurta ihtiyacını karşılamak için çalışmalarına devam ettiklerini belirten Mezra 08’in işletmecisi Erdal Taş, “Neden biz kendi markamız ile Artvin dışına yumurta pazarlamayalım” şeklinde konuştu.

Mezra 08 markası ile 2012 yılından bu yana Artvin Kafkasör mezrasında kendi üretim çiftliğinde günlük 2000 yumurta kapasitesi ile yumurta üreten ve yumurta üretimi noktasında Artvin’e kendisini kanıtlayan firma şimdi yönünü dışarıya çevirmeye başladı. Toptan ve perakende olarak yumurta satışlarını gerçekleştiren Mezra 08, bayisi olduğumuz yumurta firmaların bayiliği ile taze yumurta satışlarını da gerçekleştirerek Artvin’in yumurta ihtiyacını karşılamayı amaçlıyor. Artvin Merkez, Borçka, Kemalpaşa, Hopa ve Arhavi’ye yumurta satışları gerçekleştiren Mezra 08, kendilerini geliştirerek ilimizin dışarıya açılan bir markası olmayı hedefliyor. Kendi üretim çiftliğinde ürettiği günlük taze organik ve köy yumurtaları ile Artvin halkının tercihi haline gelen Mezra 08, müşterilerine farklı miktarlarda alım fırsatı da sunuyor. Artvin’in yumurtada ki markası 30’lu, 15’li ve 10’lu paketler halinde günlük taze yumurtalarını perakende ve toplu olarak satarak Artvin halkına hizmet verirken, beyaz yumurta konusunda bayisi olduğumuz güvenilir çiftliklerin yumurtaları ile de Artvin’in yumurta pazarının önemli bir bölümünü elinde bulundurmayı başarmış durumda.

Erdal Taş: Öncelikli Amacımız Artvin’in Yumurta İhtiyacını Karşılamak

Yumurta üretimi alanında 11 yıllık tecrübeyle çalışan Mezra 08 markasının işletmecilerinden Erdal Taş, ana hedeflerinin Artvin’in var olan yumurta ihtiyacını gerek kendi üretim tesislerinde ürettikleri günlük taze organik ve köy yumurtası ile gerekse de bayisi olduğumuz firmalar vasıtasıyla karşılamak olduğunu söyledi. Mezra 08’in artık bir marka haline geldiğini dile getiren Erdal Taş; “ Ben 2012 yılında İzmir’den Artvin’e gelerek buraya yerleştim. Kafkasör mevkiinde kendi üretim çiftliğimizi kurarak burada bugün günlük 2000 adet kapasiteli üretim çiftliği haline gelmeyi başardık. Kardeşim Önder Taş ile birlikte işimizi severek yapıyoruz ve bu alana yatırım yapmaya çalışıyoruz. İşimizi belki klişe gelecek ancak gerçekten severek yapıyoruz ve her geçen gün kendimizi yenileyerek pazar alanımızı genişletmeye çalışıyoruz. Biz kendimize, ürettiğimiz yumurtamıza ve bayisi olduğumuz markalarımıza da güveniyoruz. Doğal ortamlarda taze ve günlük yumurta üretimi gerçekleştirirken bayisi olduğumuz firmanın taze yumurtalarını da pazarlayarak Artvin’in yumurta ihtiyacını toptan ve perakende olarak karşılamaya çalışıyoruz. Bu alanda gerekli destekleri alabilir isek çok daha yükseklere gözümüzü dikmiş durumdayız ve tüm ilin yumurta ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. Yine kendi üretimimiz ile Artvin dışına da yumurta pazarlamayı düşünüyoruz. Vatandaşlarımız Mezra 08 markasını ve yumurtasını oldukça beğeniyorlar ve bunu görmekten son derece mutluyuz” diye konuştu.

Erdal Taş: Artvin’in Yumurtada Dışa Açılan Markası Olmak İstiyoruz

Hedeflerini açıklayan Erdal Taş, Mezra 08 Markasının Artvin dışında bilinen ve tercih edilen bir yumurta markası olmasını arzuladıklarını ve büyüme hedeflerini de bu şekilde planladıklarını ifade etti. Taş açıklamasının son bölümünde; “ Mezra 08 markası Artvin’de tercih edilen bir marka haline gelmiştir. Yakın bir gelecekte yumurtanın tüm çeşitlerinde var olacağız. Ben İzmir’den gelip buraya yerleştim ve ilimizin potansiyeline ve kendi potansiyelimize güveniyoruz. Artvin halkının destekleriyle bugüne kadar başarılı bir şekilde geldik. Biz bununla yetinmek istemiyoruz ve hem Artvin’deki pazarın tümüne hem de Artvin dışındaki pazarda da söz sahibi olan bir marka haline gelmeyi hedefliyoruz. Biz çok çalışarak bunu başaracağımıza inanıyoruz. Neden Mezra 08, yumurtacılıkta aranılan bilinen bir marka olarak il dışında da tanınmasın. Bu hedefler uçuk hedefler değil. Bunu başaracak inanç ve kararlılıktayız. Artvin halkına bizi tercih ettikleri ve bugüne kadar bizlere verdikleri destekler için teşekkür ediyoruz. Her Artvinlinin yumurta markası olarak Mezra 08 ile gurur duyacağı bir marka olacağımıza inanıyoruz. İlgili kurumlardan da tabi ki bu alanda destekler bekliyoruz. Artvin’in potansiyeli sadece bu alanda değil her alanda birçok ulusal alana taşınan marka ortaya çıkarabilecek güçtedir” diyerek açıklamalarını sonlandırdı.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

uzaunkaya

Reklam

300*250

Artvin Nöbetçi Eczaneler

Artvin nöbetçi eczaneleri
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği