Telefon
WhatsApp
Fatih Altunkaya: İYİ Parti Kemalpaşa’da Seçimi Kazanacak
etc

“Kemalpaşa’yı Duyulur Hale Getirmek İstiyoruz”

Fatih Altunkaya: İYİ Parti Kemalpaşa’da Seçimi Kazanacak

İYİ Parti Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Fatih Altunkaya, basın emekçileri ile bir araya geldi. Altunkaya “Kurumsal bir belediye anlayışı ile ön plana çıkacağız” dedi.

Risus Park Restaurant’ta, İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Erdoğan Barsbay’ın da katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısına ilimizdeki ulusal ve yerel medya mensupları katıldılar. Toplantının açılış konuşmasını İYİ Parti İlçe Başkanı Erdoğan Barsbay, toplantıya katılan tüm basın mensuplarına teşekkür ederken, İYİ Parti’nin Kemalpaşa’da tarih yazacağının altını çizerek Kemalpaşa Belediyesi’ni kazanacaklarını ileri sürdü.

 

Fatih Altunkaya: Kemalpaşa’yı Birlikte Yöneteceğiz

“2024 yılındayız kaldırımlarımızda maalesef yürüyemiyoruz. Kimseyi kötülemekten de yana değilim ama bir realist konuşmakta fayda var. Kemalpaşa’da sosyal yaşantı adına hiçbir olanağımız yok. Sahil boyunda restoranlarımız var kaliteli ama arka sokağa geçtiğimizde yaşanabilecek hiçbir alanımız yok. Gençlerimizin yüzde sekseni başka şehirde oturmaya karar vermiş. Çünkü evlenenlerin çoğu burada oturmak istemiyor. Bunu önlememiz lazım. Ben bu memlekette yaşamak istiyorum bunu yaşarken de engelsiz bir kent, sosyal bir donatı ile donatılmış bir şehir, kültür sokağının olduğu, kültür merkezinin olduğu bir şehir hayal ediyoruz. İnsanların Kemalpaşa’yı ikinci bir sınıf kategorisine koymaması lazım.”

Kemalpaşa’da bir işletmede basın emekçileri ile buluşan Altunkaya, projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Bu kapsamda basın emekçileri ile tanışmak ve projeleri hakkında bilgi vermek için program düzenleyen Altunkaya “Kemalpaşa koşulları ve Kemalpaşa’nın şartları beni Belediye Başkan Adayı olmaya itti” dedi.

Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Altunkaya, İyi Parti Artvin İl Başkan Yardımcısı görevlerini üstlendiği belirtti. Kemalpaşa İlçe Başkanı Erdoğan Barsbay desteği ile Belediye Başkan Adayı olduğunu dile getiren Altunkaya, “Bu yola çıkınca şöyle bir algı oluyor İYİ parti dedikleri zaman ilk insanların aklına ‘olmayacak duaya amin demek gibi’ bir algı yaratılmıştı. Bugün o algıyı kırmanın mutluluğun içerisindeyiz. Gerçekten o algıyı kırdık bu algı inşallah bizi başarıya kadar getirecektir. İlk etapta ‘olmaz, yapamazsınız, boşuna çıkmayın birinin ekmeğine yağ sürüyorsunuz’ denilirken bugün kazanabilir noktada olmamız bizi gerçekten mutlu ediyor” dedi.

 

“Kurumsal Bir Belediye Başkanlığı”

 

İYİ Parti Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Fatih Altunkaya, turizm, çevre dostu ve kurumsal bir belediye anlayışı ile yola çıktıklarını vurguladı. Oluşturulacak kadrolarda engelli vatandaşlara da yer vereceğini söyleyerek “Oluşturacağımız kadro ile beraber çok daha güzel bir noktaya varacağımıza hem fikiriz. Kadromuzda şunu da söyleyeyim memleketimizde ki en önemli problemlerden biri olan Kemalpaşa’ya has engelsiz bir şehir, kurumsal bir belediye başkanlığı, çevre dostu bir anlayış, turizme yönelik bir bakış açısı ile bir yola çıktık. O yüzden kadromuzda engelli bir kardeşimizin de olması için girişimiz var. Engelli kardeşlerimizin de sosyal yaşamda bir söz sahibi olması lazım mesela denizlere girebilmesi lazım. Kendi bünyemizde iş insanları, kadın arkadaşlarımızda olacak. Encümen listemizi bu mantık ile dolduracağız” ifadelerine yer verdi.

 

“Sorumluluk Kimde İse Suçlu Odur”

 

İlçede caddeler, çevre ve davranış problemlerinin olduğunu gözlemleyen Altunkaya, 2024 yılında kaldırımlarda vatandaşların yürüyememesine dikkat çekti. Altunkaya konuşmasının devamında “Kemalpaşa çok güzel şirin bir ilçemiz, bu aşamada nelere dokunabiliriz. Caddelerimiz olsun çevremiz olsun, davranışlar olsun genel anlamda bir problem söz konusu. Bu söz konusu problemi sokağa çıktığınızda herkes bunu dile getirebiliyor. Burada sorumluluk kimde ise suçlu odur. Burada sadece belediye veya siyasi temsilcileri değil genel olarak sorumluluk bir işverense örnek veriyorum sorumlu da odur” diye konuştu.

Kemalpaşa’yı dünya çapında duyulur bir hale getirmek istediklerini kaydeden Altunkaya, doğa turizmini ön planda olacak şekilde projelerinin olduğundan bahsetti.

Engelsiz, sosyal donatılar ve kültür merkezi bir Kemalpaşa hayal ettiklerini söyleyerek şu sözleri dile getirdi “Bu sevdiğim ilçeyi aslında bir turizm şehri bir nevi Kemalpaşa’yı dünya çapında duyulur bir hale getirmek istiyoruz. Çünkü 6 milyona yakın vatandaşımız sarp sınır kapısında geçiyor. Burada hiçbir şekilde barınma şansı yok, kalamıyorlar. Bunula ilgili bir proje çalışmaları var turizm ile ilgili. Doğa turizmi ön planda olacak şekilde koşu ve yürüyüş yolları, saklı bir mağaramız var Köprücük köyü mevkiinde şelalelerimiz var bunları biraz daha turizme kazandırmak için ne gerekiyorsa elimizden gelen kurumsal bir belediye anlayışı ile ön plana çıkaracağız”

Basın, milletin müşterek sesidir”

İyi Parti Kemalpaşa Belediye Başkan adayı Fatih Altunkaya toplantının son bölümünde yaptığı konuşmanın son bölümünde; “ Basınımızın kıymetli temsilcileriyle bugün Risus Park Restaurant’ta, İYİ Parti Kemalpaşa İlçe Başkanı Erdoğan Barsbay’ın katılımıyla kahvaltı programında bir araya geldik.

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; “Her ilerlemenin, kurtuluşun anası özgürlüktür. Basın, milletin müşterek sesidir” sözünün bugün ne anlama geldiğini daha çok hissediyor ve biliyoruz.

Belediye Başkanlığı için hem hazırlık sürecinde, hem de göreve geldiğimizde basın temsilcileriyle birlikte şeffaf bir şekilde bilgi alışverişinde olacağız. Attığımız her adımın kamuoyuna iletilmesi konusunda birlikte çalışacağız. Eleştirilmeye ve sorgulanmaya her zaman açık olacağız. Hazırlandığımız projeleri, harcadığımız her kuruşun hesabını şeffaf bir şekilde açıklayacağız. Kemalpaşa’yı birlikte yöneteceğiz!” ifadelerini kullandı.

 

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

uzaunkaya

Reklam

300*250

Artvin Nöbetçi Eczaneler

Artvin nöbetçi eczaneleri
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği