Telefon
WhatsApp
Faruk Çelik Talimat Verdi, Yusufeli Sarıgöl Yolu İyileştirme Çalışmaları Başladı
Asansör Reklam

Faruk Çelik Talimat Verdi, Yusufeli Sarıgöl Yolu İyileştirme Çalışmaları Başladı

Çelik Önceliğini Ulaşima Verdi

 

Artvin'in en ivedi sorunlarının başında gelen karayolu ve köy yollarında iyileştirme çalışmaları için AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik'in talimatlarıyla çok yönlü çalışmalar başlatıldı. Yol çalışmalarının başladığı bir önemli bölge de Yusufeli-Sarıgöl vadisi oldu. Bakan Çelik'in verdiği talimatla bu yolda imece usulu yol iyileştirme çalışmaları gerçekleştirilecek.

1950'li yıllarda yapımına başlanan Yusufeli-Sarıgöl yolu ile ilgili güzel gelişmeler yaşanmaya başlandı. Tek şeritli ve dar bir yol olan Yusufeli-Sarıgöl yolunda iyileştirme çalışmaları için Artvin Milletvekili Bakan Faruk Çelik'in talimatlarıyla çalışmalar başlarken, devlet kurumları yol çalışmalarını imece usülü gerçekleştirecekler.


Sarıgöl vadisindeki on köyün kullandığı ve 1950'lerde murç, çekiç yardımı ile tamamen insan gücüyle yapılan yol Milletvekili Faruk Çelik'in kamu kurumlarına verdiği talimat sonrasında iyileştirilmeye başlandı. Seçim kampanyası döneminde bölgedeki köy muhtarlarının şiddetle tapel etmesi sonrasında Yusufeli-Sarıgöl arası 11 kilometrelik yol yapımının bir bölümünü Karayolları, bir bölümünü ise Özel İdare, Orman Bölge ve DSİ gibi kurumlar ortaklaşa yapacaklar. Bakan Faruk Çelik tarafından imece usulü adı verilen çalışmalar ile Sarıgöl vadisinde ulaşım rahatlatılacak. Çalışmaların başlaması Sarıgöl vadisindeki köylerde yaşayan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanırken, çalışmaların tamamlanması ile birlikte bu güzergahta ulaşımda yaşayan aksaklıklarda son bulmuş olacak.
Bakan Faruk Çelik kanadından edinilen bilgiye göre Artvin ve ilçelerindeki tüm köy yollarının tamamının elden geçeceği ve bütün yollarda kalitenin arttırılması için yeni asfalt plentlerinin devreye sokulacağı öğrenildi. Ayrıca edinilen bilgiye göre sadece köy yolları değil karayolları ağındaki yollarında elden geçirilerek Artvin Merkez'e ve diğer ilçelere giden tüm yollarda ulaşım rahatlığının sağlanması için özel çalışmalar gerçekleştirileceği ve önümüzdeki haftalarda bu konuda daha ayrıntılı açıklamaların da yapılacağı bildirildi.


Bakan Faruk Çelik'in gerçekleştirdiği tüm toplantılarda kendisine yollarla ilgili şikayetlerin gelmesi üzerine bu noktada yoğun bir planlama çalışmasına ihtiyaç duyulduğu gerçeği ortaya çıkmıştı. Bakan Faruk Çelik'te milletvekilliğinin ilk yılında ulaşımda kaliteyi arttırma noktasında öncelikle köyler olmak üzere tüm ulaşım yollarında kalitenin arttırılması için plan, proje ve iyileştirme çalışmalarına ağırlık vereceği ifade edildi.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

uzaunkaya

Reklam

300*250

Artvin Nöbetçi Eczaneler

Artvin nöbetçi eczaneleri
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği