Telefon
WhatsApp
Bakan Çelik; Belediye Başkan Adaylarına Kefil Oldu Ama Onları Uyardı
etc

Milletvekili Çelik adaylara kefil oldu ve uyardı

Artvin’de, AK Parti Artvin İl Başkanlığınca düzenlenen Belediye Başkan Aday Tanıtım Programı’nda, AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik konuşma yaptı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda AK Parti’nin merkez ve ilçelerdeki adaylarının tanıtımı öncesinde konuşma yapan ve Cumhur İttifakının adaylarına kefil olduklarını ifade eden Milletvekili Faruk Çelik, yanlış yapma lükslerinin olmadığının altını çizdi.

Çelik, “Belediye başkanlarımızın tümüne kefiliz. Tercihi genel merkezimiz farklı yapmış olsaydı, onlara da kefiliz. Kim adaysa Cumhur İttifakının adaylarına kefiliz. Doğru yaparlarsa yanlarında motor gibi çalışırız. Yanlış yaparlarsa bu salonlardan caddelerde sorgulamak bizim görevimiz. Yanlış yapma lükslerinin olmadığını ifade ediyorum.” dedi.

 

“Vatandaş ne diyorsa o olacak”

Halka, vatandaşa, vatandaşın taleplerine dayalı bir belediyecilik anlayışı ile Artvin’in tüm ilçelerinde kök gezdireceklerini belirten Çelik, “Vatandaş ne diyorsa o olacak, vatandaşın talebi neyse o dikkate alınacak bir belediyecilik anlayışı olacak. Bizim hizmet anlayışımız büyük laflar veya hayal pazarlama işi değil. Ne hayalleri pazarlayacağız ne büyük laflar yapacağız.” şeklinde konuştu.

 

“Bu süreç Artvin’in basamak atlama sürecidir”

 

Yeni Yüzyılda Artvin’in yeniliklere kavuşacağını ifade eden Çelik, “Milletin beklentisi hizmetlerdeyse onların peşine düşeceğiz. Onları bir bir çözüme kavuşturacağız. Bu 3 ay içerisinde bu şehirde köylerde 160 kilometre asfalt yaptık. Daha beş senemiz var. Geceyi gündüze katacağız. Büyük bir dayanışma içerisinde Cumhur İttifakı olarak kol kola gönlünüzde ne gibi sorunlar varsa onları çözüme kavuşturacağız. Bu süreç Artvin’in basamak atlama sürecidir.” diye konuştu.

 

Genel seçimlerde birlikte 200’ün üzerinde köyü, mahalleleri gezerek herkese ulaşmaya çalıştıklarını ve sonunda Türkiye’de yaşayan herkesin yüzünü güldürecek neticeyi hep birlikte aldıklarını kaydeden Çelik, buradan bir kez daha teşekkürlerini iletti.

 

“Yeni bir seçime gidiyoruz”

 

Çelik, şunları konuştu:

 

“31 Mart’a doğru giderken bildiğiniz gibi aday adayı süreçleri yaşadık. Sayın Genel Başkan Yardımcımıza yolda gelirken dedim ki; Artvin gibi, Gümüşhane gibi, Bayburt gibi illerde aday aday çalışmalarını ben çok doğru bulmuyorum. Burada sağlıklı bir çalışma yapıp tez elden kısa zaman içerisinde bu işin sonuçlanması doğrudur ama genel merkezlerin kuralları vardır. Neticede 38 aday adayı arkadaşımız vardı hiç birisine ne bir adım yakındık ne bugün bir adımdan daha fazla uzaktayız. Dünde aynı uzaklıktaydık bugünde aynı uzaklıktaydık. Aday olan arkadaşlarımızın da başımızın üstünde yeri var, olmayan arkadaşlarında başımızın üstünde yeri var.

 

Yaklaşık 20 gün önce gelip toplantı yaptık dört arkadaşsınız biriniz aday olacak üçünüz olmayacak. Buna hazırlıklı olmalıyız diye vaat ettim. Bunlar siyasetin cilveleri nasip, taktir meselesi. Bir bakarsınız beklemediğiniz bir anda siyasette bir makam elde edersin, bir bakarsınız ki bu kadar mücadele de nasibiniz de yoksa olmayı verir. Bunları çokça yaşamış abileriniz olarak buralardayız. Bu partiye gönül vermiş, Cumhur İttifakına gönül vererek aday olmanız bizim için son derece önemlidir. Onun için sen ben meselesi yok biz anlayışı ile salonları dolduruyoruz. Biz anlayışı ile Artvin’in caddelerinde, köylerinde yürüyeceğiz.”

 

“Artvin ‘AK Belediyecilik’ ile yeniden tanışacak”

Artvin’de, AK Parti Artvin İl Başkanlığınca düzenlenen Belediye Başkan Aday Tanıtım Programı’nda, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak konuşma yaptı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katılan Gençlik ve Spor Bakanı Bak, burada yaptığı konuşmada, “Unutmayalım AK Parti eser siyaseti ile belediye hizmetleri ile iktidara yürüdü.” ifadelerini kullandı.

AK Parti ve Cumhur ittifakı olarak ülkenin geleceği için Türkiye Yüzyılında kabine olarak yoğun bir çalışma içerisinde oldukları belirten Bakan Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini ifade ederek, “‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyen bir Cumhurbaşkanına sahibiz. Onla beraber yol yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katılan Gençlik ve Spor Bakanı Bak, burada yaptığı konuşmada, “Unutmayalım AK Parti eser siyaseti ile belediye hizmetleri ile iktidara yürüdü.” ifadelerini kullandı.

 

AK Parti ve Cumhur ittifakı olarak ülkenin geleceği için Türkiye Yüzyılında kabine olarak yoğun bir çalışma içerisinde oldukları belirten Bakan Osman Aşkın Bak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini ifade ederek, “‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyen bir Cumhurbaşkanına sahibiz. Onla beraber yol yürümeye devam edeceğiz.” dedi.

 “Artvin’de hizmetlerimiz devam edecek”

 

Bak, Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak Artvin’de yaptıkları yatırımları anlattı.

Devam eden yurt inşaatının çok kısa bir süre içinde tamamlanacağını belirten Bak, spor salonu ile ilgili çalışmaların devam ettiğini aktardı. Hopa Stadının projesi bittiğini ve iki hafta içinde onunda ihalesini yapacaklarını kaydetti.

Bak, “Artvin’e spor tesisleri kazandırmaya devam edeceğiz. Kemalpaşa’da spor salonunun projeleri bitti. Onu da tamamlayacağız. Hizmete devam yola devam. Biz AK Parti olarak, Cumhur İttifakı olarak ülkenin büyümesi için, gelişmesi için Türkiye Yüzyılında Türkiye Yüzyılının kabinesine olarak yoğun bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz.” diye konuştu.

 

 

 “Artvin’de hizmetlerimiz devam edecek”

Yazıcı: AK Parti Türkiye siyasetinin marka değeridir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, seçimlerin demokrasinin en önemli aracı ve kurtuluş savaşından sonra en büyük kazanımının Cumhuriyet rejimine geçiş olduğunu söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, ilçe Belediye Başkan adayları tanıtım toplantısı için Artvin’e geldi.

Ali Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan tanıtım toplantısında konuşan Yazıcı, AK Parti’nin kuruluşundan bu güne kadar girdiği seçimlerin başarısına dikkat çekti.

 

AK Parti’nin marka Türkiye siyasetinin marka değeri olduğunu ifade eden Yazıcı, “Her alanda markalaşmak önemlidir. Üretimde, sanatta, siyasette de markalar vardır. Türkiye siyasetinin marka değeri en yüksek olan bir partinin mensuplarıyız. O partinin ismi AK Parti. AK Parti logosu altında duruşuyla, vizyonuyla öncülük yapan liderimiz, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde bir olduk, bir araya geldik AK Parti’yi inşa ettik.” dedi.

Cumhur İttifakı ile Türkiye’nin ortak değerleri, vazgeçilmez ilkeleri etrafında birlikte hareket ederek Türkiye’yi o günlerden alıp bugünlere taşıdıklarını kaydeden Yazıcı, “Büyük bir milletiz, tarihimiz çok zengin. Her tarafa yaygın biçimde üç kıtada özellikle… Böyle bir ülkenin mevcutları, siyasi kadroları olarak bir seçimi daha bundan kısa süre önce geride bıraktık. Kadrolar, siyasi partiler millet nezdinde yaptıklarına göre değer biçilen faaliyet alanlarıdır. Aziz Türk milleti hiçbir zaman yanlış yapmaz. Yanlışlık varsa yanlışlık siyasetçilerde olur. Milletin sezgileri güçlüdür, keskindir, ince eler sık dokur, eleştirisini de yapar ama doğru olana yönelir, doğru kadroları tespit eder onları destekler. 1950 seçimleri öyledir. 1983 seçimleri öyledir. 3 Kasım 2002 seçimleri öyledir. Marka değeri yüksek olduğunu ifade ettiğim AK Parti kurulduğu günden bu yana katıldığı tüm genel seçimleri, milletvekili seçimlerinde, milletin nezdinde, milletin kantarına ölçüsüne sunduğu referandumları hep başarıyla bitirmiştir. Bunun sebebi ne? Milletin seyircisi. Millet gözüne bakar not verir, işine bakar not verir, bakışına bakar not verir, gülüşüne bakar not verir, duruşuna bakar not verir değerli hemşehrilerim. AK Partinin ve kadrolarımızın duruşu, liderin duruşu gibi milletten yana hiçbir zaman millete söylediğimizin tersi iş yapmadık. Doğruya doğru yanlışa yanlış dedik. Söz sizin, karar sizin dedik. Yola çıktığımız günden bu yana bu söylediklerimizden asla şaşmadık ve Türkiye’yi o günden aldık bu güne taşıdık.” diye konuştu.

 

AK Parti’nin çalışmalarından bahseden Yazıcı, konuşmasında şunları kaydetti:

“Ne yaptık derseniz aklınıza ne gelirse, hangi alan gelirse hangi konu gelirse… Ulaştırmada, bayındırlıkta, sağlıkta, dış politikada, savunma sanayinde ne gelirse o alanı masanın üzerine not edin ve kıyaslayın Türkiye’ye neler sağlamış neler kazandırmışız. Türkiye dünya coğrafyasının en önemli yerinde olan bir ülkedir. Dolayısıyla böyle bir ülkeyi yönetmek, idare etmek, yürek işidir, cesaret işidir, kararlı olmak işidir. Bunu da sizin desteğinize hep birlikte cumhur ittifakı olarak milletin bağrından çıkmış kadrolar olarak, milletin değerleri üzerinde, hareketlerimizi sürdürmek suretiyle gerçekleştiren bir pratiğimiz var öyle yürüyoruz. Söylediklerimin önemli bir göstergesini Mayıs ayında gerçekleştirdiğimiz genel seçimde milletimiz ortaya koymuştur. Hatırlayın, 14 Mayıs seçimlerinden önce ülkemizde kimi televizyonlarda kimi yayın organlarında kimi anketçilerce, kimi siyasi analistlerce millet ittifakı olarak nitelenen o kümenin önde olabileceğine ilişkin kafa karışıklığına yol açan analizler yapıldı. Ama dedim ya millettin sezgisi güçlüdür. Millet doğruyu bulur. Millet sandığa gidince doğruyu buldu, mührünü Cumhur İttifakından yana Cumhur İttifakı kadrolarına vermek suretiyle Türkiye’nin inşasının önünü açtı, devam dedi.

 

Bugün değerlendiriyoruz. Türkiye’nin yaşadığı çevresel sorunlar itibariyle bir değerlendirme yaptığımızda ya ter bir şey olsaydı, seçimden sonra tarumar olan bu Millet İttifakı diye nitelendirdikleri bu kadrolara es kaza sandıktan yetki çıkmış olsaydı Türkiye’nin hali ne olurdu bunu düşünebiliyor musunuz?

 

Aklı selim sahibi insanlar o kesime oy verenler bile bunun ne kadar yanlış olacağını Türkiye’yi hangi badirelere sürükleyeceğini bugün itiraf etmekte, ortaya konan olgunun ne kadar gerçekçi olduğunun altını çiziyorlar.

 

Seçimler demokrasinin en önemli aracı ve bu aziz milletimizin kurtuluş savaşından sonra en kıymetli en büyük kazanımı cumhuriyet rejimine geçişidir. 29 Elim 1923… böylesine bir devrimin 100’üncü yılını geride bıraktık. İnşallah ikinci yüzyılın, Türkiye Yüzyılının seçimini önümüzdeki 31 Martta gerçekleştireceğiz. Bu Türkiye ikinci yüzyılı birinci seçimidir. Yerel yönetimleri seçeceğiz sandıkta cumhur ittifakı kadrolarına yetki vermeye hazır mısınız, kararlı mısınız?

 

Bizin en büyük gücümüz birlik ve bütünlük içerisinde Türkiye’yi var eden değerler üzerinden yol almamızdır. Seçim olur, adaylar olur ama sonuçta seçilecek bir kişi gerekli aday olarak onlar da belirlendi. Bugün 31 Mart’ta Artvin’in ilçelerinde belediye başkan adayı olarak huzurunuza çıkaracağımız arkadaşların takdimini yapacak 31 Mart’ta sandıkları gümbür gümbür yapmak suretiyle bu arkadaşlarımızın seçilmesini milletten yetki almasını sağlamak için durmaksızın koşacak mısınız?

 

Seçim çalışmayla olur, oturursanız sonuç alamazsınız. Kapı kapı dolaşacağız. Hiçbir kardeşim aday adaylığının adaylığa dönüşmediği küskünlüğü içerisinde olmasın. Bu bir süreçtir, bu bir yarıştır. Değişik faktörler dikkate alınmak suretiyle adaylar belirlendi. Size göre isabetli olabilir olmayabilir. Ama karar verilip aday belirlendikten sonra yapılacak olan şey o adayın etrafında yanında önünde arkasında birlikte yürümektir.”

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

uzaunkaya

Reklam

300*250

Artvin Nöbetçi Eczaneler

Artvin nöbetçi eczaneleri
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği